İnternet kullanmak için sabit telefona ihtiyacım var mı?

İnternet kullanımı için telefon hattına ihtiyacınız yoktur. Sabit telefon hizmeti almadan da Millenicom'un internet hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Kotamı nasıl sorgulayabilirim?

Kotanızı sorgulama hakkında detaylı bilgi için Online işlemler merkezimizi ziyaret edebilir ve kotanızı öğrenebilirsiniz.

Tarifelerde bulunan hız değerlerinin yanında "e kadar" yazıyor bu ne demek?

Türkiye'de bulunan altyapı her bölgede aynı kalitede ve seviyede hizmet sunmaya elverişli değildir. Bazı bölgelerde yüksek hızları almak mümkün olduğu gibi diğer bölgelerde altyapı kapasitesinden kaynaklı olarak tam kapasite ile hizmet veremeyebilir. Bu nedenle mevcut tarifenizin, bulunduğunuz bölgenin  desteklediği altyapı hızı doğrultusunda maximum alabileceği hızı alabilir durumda olduğu anlamına gelmektedir.

Hız testinde görülen değerler ne anlama geliyor?

Hız testini başlattığınızda Millenicom merkez sunucularından, bir dosya indirilmektedir. Sistemimiz, bilgisayarınızın dosyayı indirdiğini algılar ve o anda kullanmakta olduğunuz internet hızını hesaplar.
Download hızı internet üzerinden dosya indirme işlemidir. Hizmet alınan internet tarifelerinde belirtilen hız download hızıdır.

Download hızını etkileyen etkenler şunlardır:

İnternet eylemleri: Millenicom Hız Testi sırasında, bağlantınızın tüm bant genişliğine gerek duyulmaktadır. Millenicom Hız Testi ile birlikte internette gezdiğiniz ya da dosya indirdiğiniz takdirde, ölçüm sonucu yanlış olabilir. Emin olmadığınız durumlarda, hızı tekrar ölçün ve hız testini günün farklı saatlerinde ve günlerinde tekrarlayınız.

İnternete bağlanma konusunda sorun yaşadığım durumlarda neler yapabilirim?

İnternet bağlantınızda kopmalar ya da bağlantınızda sorunlar yaşıyorsanız Bağlantı Sorunları İçin Çözüm Rehberi'ne göz atabilirsiniz. 

Millenicom İnternet aboneliğimde Statik IP hizmeti alabilir miyim?

Millenicom İnternete abone olurken abonelik başvuru formu üzerinde Statik IP hizmeti istediğinize dair ilgili bölümü işaretleyebilirsiniz. Aboneliğiniz süresince statik IP hizmetine geçmek istediğinizde talebinizi 0 850 333 0 333 no’lu Millenicom Müşteri Hizmetlerini arayarak iletebilirsiniz.Aylık 29,90 TL (KDV dahil) statik IP hizmet bedeli Millenicom İnternet faturanıza düzenli olarak yansıtılacaktır.

Hız değişikliği yapmak istiyorum, ne yapmalıyım?

Hız değişikliği yapmak için 0 850 333 0 333 no’lu Millenicom Müşteri Hizmetleri'nden destek alabilirsiniz.

İnternete bağlanamıyorum, neden olabilir?

Kullandığınız modem Millenicom'un sunduğu modem değilse size SMS olarak iletilen kullanıcı adı ve şifrenizin, modeminizin arayüzüne doğru girildiğinden emin olunuz. Modeminizin kullanım kılavuzu bu konuda size yardımcı olacaktır.

Bu adımları yaptığınız halde sorun devam ediyorsa, konu ile ilgili Whatsapp destek hattımızdan, Online işlemler veya Millenicom Müşteri Hizmetleri'nden (0 850 333 0 333) destek alabilirsiniz.

İnternet bağlantı hızımı yükselttim ancak hızımda herhangi bir değişiklik olmadı. Ne yapmalıyım?

İnternet bağlantı hız değişikliğinin hattınıza yansıyabilmesi için modeminizin bir kez kapatılıp açılması gerekmektedir. Hız değişikliğinden sonra sorun yaşıyorsanız 0 850 333 0 333 no’lu Millenicom Müşteri Hizmetleri'nden destek alabilirsiniz.