fb_picel_image
Müşteri Temsilcimiz Online,
Hemen Başvur Arayalım!

Yalın İnternet

Cep telefonlarının yaygınlaşması ile birlikte sabit hat kullanımında azalma meydana gelmiştir. Kişiler, evlerine sabit hat bağlamaya ihtiyaç duymamakta, bunun yerine bütün görüşmelerini cep telefonları ile gerçekleştirmeye başlamışlardır. Bunun yanında, internet hizmetinde PSTN servisi kullanma zorunluluğu, kullanıcıların internet kullanımı için evlerine sabit hat bağlatmalarını gerekli kılmaktadır. Yalın internet ise bu zorunluluğu ortadan kaldırarak sabit hat olmadan internete bağlanma imkanı sunmaktadır.

Yalın internet çeşidinde DSL filtresi kullanımına ihtiyaç duyulmaz; dışarıdan gelen nDSL hattı direkt olarak modeme bağlanır. 2004 yılından bu yana Türkiye'de alternatif operatör hizmetine devam eden ve Azerbaycan merkezli SOCAR Holding'e bağlı olan Millenicom ise sunduğu yalın internet imkanı ile kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır. Sunduğu yalın internet imkanın yanı sıra tahahhütsüz internet kullanımına imkan sağlayarak kişilere özgürlük alanı sunar. Fiber hızında sunduğu yalın internet paketleri farklı ihtiyaçlara yönelik olarak çeşitlilik gösterebilmektedir.

 

Yalın İnternet Nedir?

Yalın internet, en basit ifade ile sabit hatta gerek duyulmadan internet hizmetinden yararlanılabilmesi olarak açıklanabilir. Yalın internet dışındaki internet hizmetleri, DSL hizmetini verebilmek için PSTN servisi kullanma zorunluluğunu şart koşmaktadır. Bu çerçevede internet kullanımı yalnızca bir DSL filtresi ile mümkün olabilir. DSL filtresi ile telefon ve ADSL sinyalleri içinden telefon sinyalleri süzülür ve internet kullanımı mümkün hale gelir.

Yalın internet ise PSTN servisi zorunluluğu yoktur. DSL filtresi kullanmaya gerek duyulmadan internet bağlantısı gerçekleştirilir. Dışarıdan gelen nDSL hattı direkt olarak modeme bağlanır ve oldukça pratiktir. Yalın internet kullanımı sayesinde kullanıcılar sabit hat ücreti ödemek zorunda kalmazlar. Bu hizmeti ABD ile birlikte birçok Avrupa ülkesi de vermektedir.

 

Yalın İnternetin Avantajları

Yalın internet kullanımı sağladığı birçok avantaj nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Sağladığı avantajların başında internet hizmetinden yararlanmak için sabit hat zorunluluğunu ortadan kaldırmasıdır. Sözgelimi, yazlık ev gibi yılın her dönemi bulunmadığınız bir yerde internet hizmetinden faydalanmak için yalın internet imkanlarından faydalanmak isteyebilirsiniz. Bunun yanında, Millenicom'un sunduğu taahhütsüz internet hizmetleri ile yaz aylarında internet ihtiyaçlarınızı sorunsuz bir şekilde karşılayabilmeniz mümkündür. Öte yandan, insanlarla olan iletişiminizi sabit hat yerine sıklıkla cep telefonuyla karşılıyorsanız da yalın internet seçeneği sizin için avantaj sağlayacaktır.

Yalnızca PSTN servisi kullanma zorunluluğu nedeniyle eve bağlatılan sabit hatlar için her ay belli oranda bir üyelik ücreti ödemek gerekir. Yalın internet sizi ekstra masraftan kurtarır. Yalın internet olanağı sunan Millenicom ise sağladığı Whatsapp Destek Hattı, 7/24 Canlı Çağrı Merkezi, ücretsiz kurulum ve kotasız internet seçenekleri ile kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır. Ayrıca, müşteri memnuniyetinde altıncı yılını dolduran Millenicom, bu alanda ödül sahibidir. Bu nedenle güven içerisinde tercih edilebilmektedir.

 

Yalın İnternet Paketleri

 

Taahhüt şart koşmaması nedeniyle kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir; bunun yanında internet hızı da oldukça yüksektir. Daha hızlı bir internet deneyimi elde etmek isterseniz Fiber 100 Paketisizin için uygundur. Bu pakete göre 100 Mbps'e kadar indirme ve 8 Mbps'e kadar yükleme hızına sahip olmanız mümkündür. Benzer şekilde herhangi bir kota bulunmamaktadır ve paketten yararlanmak için taahhüt vermeniz gerekmez.

 

Yalın İnternet Fiyatları

Millenicom'da yalın internet fiyatları geniş bir yelpazede çeşitlilik gösterir; bu nedenle her bütçeye hitap edebilecek niteliktedir. Popüler internet paketleri arasında yer alan Fiber 16 paketi, 239,90 liralık ücreti ile oldukça avantajlıdır. Diğer bir popüler paket ise Fiber 35 paketidir; aylık 259,90 liralık bir ücret talep eden bu paket, taahhüt gerektirmemesinin yanı sıra, internet hızı bakımından da daha üstün bir performans sunar.

35 Mbps'e kadar indirme ve 6 Mbps' kadar yükleme hızı imkanı sunan paket kullanıcıların yoğun olarak ilgisini çekmektedir. İnternet altyapısının uygun olduğu bölgelerde, internet hızını biraz daha artırmak isteyen kullanıcılar, Fiber 100 pakete yönelebilmektedirler. Bu pakete göre 100 Mbps'e kadar indirme ve 8 Mbps'e kadar yükleme hızına sahip olan kullanıcılar aylık 279,90 liralık bir faturaya tabii olmaktadırlar. Benzer şekilde bu paket de herhangi bir kotaya sahip değildir ve taahhüt gerektirmez. Popüler internet paketlerinin fiyatları kısaca bu şekilde ifade edilebilir; çeşitlendirilmiş internet paketleri seçeneklerine ve detaylı bilgiye sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Nasıl Yalın (Telefonsuz) İnternet Sahibi Olabilirim?

Yalın (telefonsuz) internet sahibi olabilmek, Millenicom ile artık çok daha kolay!. Bu anlamda internet sitemiz üzerinden en güncel yalın internet paketlerini gözlemleyebilir, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza karşılık gelen paketi kolayca belirleyebilirsiniz. Bu çerçevede sunulan yalın internet paketleri, internet hızı bakımından belli farklılıklar göstermektedir; tercih edeceğiniz paketi, bulunduğunuz lokasyonun internet altyapısını da göz önünde bulundurarak belirlemenizde fayda vardır. En uygun opsiyonu belirledikten sonra bizimle iletişime geçebilir, süreçle ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. İnternet hizmetimizden yararlanmak adına gerekli olan işlemleri ve kurulumları, Millenicom ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir.

Siz de sabit telefon için artık gereksiz yere ödeme yapmak istemiyorsanız, Millenicom farkıyla taahhütlü ve taahhütsüz internet paketlerini web sitemiz üzerinden inceleyebilir ve bizimle dilediğiniz iletişim kanalı üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Üstelik başka internet servis sağlayıcısında halihazırda bir taahhüdünüz olsa dahi, cayma bedelinin 300 TL’lik bölümünü biz üstleniyoruz. Millenicom’un cazip yalın internet paketlerine geç olmadan dahil olun, siz de uygun fiyat ve yüksek hız ayrıcalıklarıyla tanışın!

Yalın (telefonsuz) internet hakkında detaylı bilgi almak ve bu deneyimi evinizde/iş yerinizde yaşamak adına 7/24 canlı destek olanaklarından yararlanabilir ve sorularınıza yanıtlar bulabilirsiniz. Unutmayın ki kullanıcı memnuniyeti alanında ödül sahibi olan Millenicom, bütçe dostu paketler ve taahhüt gerektirmeyen yalın (telefonsuz) internet paketleriyle, müşteri desteği ve gerçek sınırsız kota ile kullanıcıların öncelikli tercihidir.

Millenicom'un sunduğu özgür fırsatları kaçırmamak için hemen tıkla.