Mesh Network Nedir?

Kullandığınız Wi-Fi ağlarının özellikleri her ne kadar en yüksek niteliklere sahip olsa da odalar arasında ya da evdeki mesafelerden kaynaklanan bazı kesintiler yaşayabilirsiniz. Evlerin sahip olduğu tasarım, duvar kalınlıkları, odalar arasındaki mesafe, evin birkaç katlı olması ya da İnternet hattının tasarlanırken evin diğer bölümlerine uzak olarak tasarlanması, İnternet bağlantısının ve sinyal kalitesinin düşmesine neden olur. Bu durumlar kullanıcılar için sorun oluşturur, kullanıcı aldığı İnternet hizmetinden verimli sonuçlar elde edememekten şikâyet eder. Tam bu aşamada sorunu çözmek için Mesh Teknolojisi devreye giriyor.

Mesh Teknolojisi, Wi-Fi İnternet ağınızı duvarlardan, katlardan etkilenmeden, yüksek kalitede ve kesintisiz bir şekilde kullanmanızı sağlıyor. "Mesh", terim olarak; cihazlar ve nodlar arasında bağlantı oluşturmak anlamındadır. Ağa bağlı olarak kullandığınız cihazlar, nodlara bağlanarak uzaktaki modem ile bağlantısını kesiyor, bağlantıyı sadece mesh teknolojisine sahip cihazlardan sağlıyor. Bu sayede kesinti ve düşük kalitede İnternet bağlantısı olmadan, verimli ve stabil bağlantı hızına sahip olabiliyorsunuz.

 

Mesh Network Ürünleri

Cihazların ikili, üçlü ve tekli olma durumuna göre değişen çeşitli hızlarda (Mbps) mesh network ürünlerini mevcuttur. Kullanacağınız alana ve bağlanacağınız cihaz sayısına göre mesh teknolojili ürünlerden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Kullanım alanınızın metrekaresine göre, birbirinden uzak farklı odaları ya da katları kapsama alanına dâhil eden pek çok cihaz bulunuyor. Bu ürünler 200, 418 ve 500 metrekareye kadar kullanım alanına çıkabilme kabiliyetine sahiptir. Aynı zamanda, ebeveyn kontrolü ile çocuklarınızın daha güvenli İnternet deneyimi yaşamasına olanak tanırken, misafir ağı özelliği sayesinde, misafirlerinizin de güvenli bir şekilde İnternet ağını kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Sadece teknik özellikler açısından değil, tasarım olarak da birbirinden farklı pek çok model bulunuyor. Kare, silindirik, disk şeklinde tasarıma sahip bu ürün yelpazesi ile İnternet hızınızı en üst seviyelere çıkarabilir, kesintisiz İnternet deneyimi yaşayabilirsiniz. Ürün, sadece üst düzey teknik donanıma sahip olmasıyla değil, modern tasarımda olması sebebiyle de tercih edilir niteliklere sahiptir.

 

Mercusys Halo H50G

Mercusys Halo H50G, tüm alanda aynı kapsama kalitesi ile Wi-Fi bağlantısını elde etmenize yardımcı olur. Ürün içeriği; 1 Router - Deco M4R ve 1 Genişletici Deco M3W şeklindedir. Böylece Wi-Fi İnternet bağlantısını, 350 metrekare alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu aynı zamanda ABD modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Mercusys Halo H50G ile Kesintisiz Bağlantı Özgürlüğü

Mercusys Halo H50G ile evinizde ya da iş yerinizde kesintisiz bir şekilde İnternete bağlanabilirsiniz. Ürün içeriğinde yer alan genişletici cihazı, elektrik prizine takarak kullanabilirsiniz. Böylelikle mesh Wi-Fi teknolojisi devreye girerek kapsama alanı genişletilir. Yüksek kalitedeki mesh teknolojisi ile cihazlar birbirleriyle entegre olarak çalışır. Bu çalışma şekli, tek bir ağ çatısı altında birleşik bir ağ oluşturularak sağlanır. Genişletici M3 cihazını, İnternetin en yoğun olduğu zamanlarda ağ trafiğini yönetmek ve kesintisiz bağlantı için kullanabilirsiniz. Ayrıca, 100 cihaza kadar olan bağlantılarda bile yüksek kalitede İnternet hizmeti almanızı sağlar. Hızı 1167 Mbps'ye kadar çıkabilir, stabil bağlantı sağlar ve büyük İnternet sağlayıcılarıyla, modemlerle birlikte çalışabilme kabiliyetine sahiptir.

Özellikle evin içerisinde kullanacağınız İnternet bağlantısının kontrolünüzde olmasını sağlayan ve bağlantıyı dilediğiniz şekilde yönetebilmenize de olanak tanıyan bu cihaz, ebeveyn denetim mekanizması ile her bir aile üyesi için profil oluşturulmasına imkân tanır. Böylece çeşitli kısıtlamalar koyabilir, uygun olmayan içeriğe sahip İnternet sitelerini engelleyebilirsiniz. Mercusys Halo H50G cihazını kurmak da kullanmak kadar kolaydır. Hem kullanım kolaylığı hem de en yüksek hızı bulmak için cihazlar arasında otomatik geçişe olanak tanıyan bu cihaz ile evinizde ya da iş yerinizde İnternet kalitesinin keyfini sürebilirsiniz.