fb_picel_image

Modem kurulumumu nasıl yapabilirim?

Modem kurulumunu gerçekleştirmek için kablo bağlantılarını doğru yaptığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Kablo bağlantılarının doğru olduğundan emin olmak için dokümanı inceleyebilirsiniz. Size gönderilen kullanıcı adı ve şifrenizi modeminize tanımlayıp kablolu ve kablosuz ağ ayarlarını gerçekleştirmelisiniz. Kullanıcı adı ve şifrenizi Online İşlemler Merkezi/Ürünlerim-Internet Ürün detay menüsünden alabilirsiniz.


Millenicom modemlerinden kullanıyorsanız modeminizi resetlemeniz ve modem arkasında yer alan kablosuz ağ şifresinizi bilgisayarınıza tanımlamanız yeterli olacaktır.

Evde Kurulum hizmetinden faydalanıyorsanız internet hattınız aktiflendikten, sonra kurulum için ekiplerimiz randevu almak üzere sizinle irtibata geçecektir.

Kurulumunuzu yaparken modem markanıza göre aşağıdaki dokümanlardan yararlanabilir, modem kurulumu videolarımızdan destek alabilirsiniz.

TP Link modem - model 1 kurulum dokümanı için lütfen tıklayınız.

Airties modem kurulum dokümanına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 

ZyXEL Modem Kurulumu
TP-Link VN020-F3 - Modem Kurulumu
TP-Link TD-W9970 - Modem Kurulumu

Zyxel marka modem kurulumunu nasıl gerçekleştirebilirim?

ZYXEL marka modem kurulumunu gerçekleştirebilmek için konu ile ilgili hazırladığımız kurulum videosuna göz atabilirsiniz.

 

ZyXEL Modem Kurulumu

TP Link marka modem kurulumunu nasıl gerçekleştirebilirim?

TP Link marka modemlerin 2 farklı kurulum ara yüzü olabilmektedir. Kurulum için hazırladığımız dokümanlara ve kurulum videolarına göz atabilirsiniz.

TP Link marka modem - model 1 kurulum dokümanı için lütfen tıklayınız.

 

TP-Link VN020-F3 - Modem Kurulumu
TP-Link TD-W9970 - Modem Kurulumu

Airties marka modem kurulumunu nasıl gerçekleştirebilirim?

Airties marka modem kurulumunu gerçekleştirebilmek için konu ile ilgili hazırladığımız yönlendirme dokümanına göz atabilirsiniz.

Dokümana ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Neden Ayırıcı (Splitter) kullanmalıyım?

Telefonlu internet kullanıyorsanız Splitter (Ayırıcı), kullanmadığınız zaman sinyaller birbirine gireceğinden telefon görüşmeleriniz sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilemeyeceği gibi internet bağlantınızda da kopmalar gerçekleşebilir.

Splitter (Ayırıcı), ses ile veri akışı arasında filtre görevi yapan bir alettir. Daha çok internet bağlantısı ile telefon görüşmelerini birbirinden ayırmak ve bu sinyallerin birbirini etkilemesini önlemek amaçlı kullanılır. 

Modemin bozulması durumunda neler yapabilirim?

Modeminizi Millenicom'dan temin ettiyseniz garanti süresi dolmadan oluşan arızalarda destek modem temin edilmektedir. 

Modeminizi Millenicom'dan temin ettiyseniz ve garanti süresi bitmiş ise veya Millenicom modemlerinden değil ise yeni bir modem alabilir, modemi temin ettiğiniz firma ile görüşebilir.siniz. İsterseniz Millenicom'dan 30 günlük süre ile destek modem alabilirsiniz.

Masaüstü bilgisayarımla kablosuz bağlantı kurabilmem için ek bir donanıma ihtiyacım var mı?

Masaüstü bilgisayarınızla kablosuz bağlantı sağlayabilmeniz için, bilgisayarınız wireless (kablosuz) teknolojiyi desteklemelidir. Masaüstü bilgisayarlar için üretilen wireles adaptörü temin edilerek bağlantı sağlanabilir.

Bir modemle aynı anda birden fazla bilgisayarı, tableti ve cep telefonunu internete bağlayabilir miyim?

Kablosuz modem ile birden fazla cihazı aynı anda internete bağlayabilirsiniz. Fakat bu durum internet bağlantı hızınızı olumuz bir şekilde etkileyebilir. En iyi internet deneyimi için mümkün olduğunca az sayıda cihaz ile internete bağlanmalısınız 

Millenicom İnternet'in müşterilerine sunduğu modem özellikleri nelerdir?

Müşterilerimize son model, kablosuz teknolojisi ile 300Mbps kablosuz bağlantı hızına sahip tak çalıştır özelliği bulunan Dört Portlu Kablosuz modemler verilmektedir.

Modemimi nasıl teslim alacağım?

Kampanya dahilinde talep ettiğiniz modem, Millenicom tarafından kargo,kurye veya kurulum hizmetiniz var ise evde kurulum ekiplerimiz tarafından adrese iletilmektedir.