Millenicom İnternet hizmetinin kurulumunu nasıl yapabilirim?

Modem kurulumunu gerçekleştirmek için kablo bağlantılarını doğru yaptığınızdan emin olduktan sonra size gönderilen kullanıcı adı ve şifrenizi modeminize tanımlayıp kablolu ve kablosuz ağ ayarlarını gerçekleştirmelisiniz. 

Millenicom modemlerinden kullanıyorsanız modeminizi resetlemeniz ve modem arkasında yer alan kablosuz ağ şifresinizi bilgisayarınıza tanımlamanız yeterli olacaktır.

Evde Kurulum hizmetinden faydalanıyorsanız internet hattınız aktiflendikten, sonra kurulum için ekiplerimiz randevu almak üzere sizinle irtibata geçecektir.

 

Zyxel marka modem kurulum dökümanı için tıklayın
Airties marka modem kurulum dökümanı için tıklayın
TP-Link marka modem kurulum dökümanı için tıklayın

Bir modemle aynı anda birden fazla bilgisayarı, tableti ve cep telefonunu internete bağlayabilir miyim?

Kablosuz modemle birden fazla cihazı aynı anda internete bağlayabilirsiniz.
Fakat bu durum internet bağlantı hızınızı etkileyecebilecektir.

Millenicom İnternet'in müşterilerine sunduğu modem özellikleri nelerdir?

Müşterilerimize son kablosuz teknolojisi ile 300Mbps kablosuz bağlantı hızına sahip tak çalıştır özelliği bulunan Dört Portlu Kablosuz modemler verilmektedir.

Modemimi nasıl teslim alacağım?

Kampanya dahilinde talep ettiğiniz modem, Millenicom tarafından kargo,kurye veya kurulum hizmetiniz var ise evde kurulum ekiplerimiz tarafından adrese iletilmektedir.

Modemin bozulması durumunda neler yapabilirim?

Modeminizi Millenicom'dan temin ettiyseniz garanti süresi dolmadan oluşan arızalarda müşterilerimize modem temin edilmektedir. 

Modeminizi Millenicom'dan temin ettiyseniz ve garanti süresi bitmiş ise veya Millenicom modemlerinden değil ise müşterilerimiz, yeni bir modem alabilir, modemi temin ettikleri firma ile görüşebilir. Müşterimiz isterse 30 günlük süre ile destek modem gönderilebilir.

Masaüstü bilgisayarımla kablosuz bağlantı kurabilmem için ek bir donanıma ihtiyacım var mı?

Masaüstü bilgisayarınızla kablosuz bağlantı sağlayabilmeniz için, bilgisayarınız wireless (kablosuz) teknolojiyi desteklemelidir. Masaüstü bilgisayarlar için üretilen wireles adaptörü temin edilerek bağlantı sağlanabilir.

Neden Ayırıcı (Splitter) kullanmalıyım?

Splitter (Ayırıcı), ses ile veri akışı arasında filtre görevi yapan bir alettir. Daha çok internet bağlantısı ile telefon görüşmelerini birbirinden ayırmak ve bu sinyallerin birbirini etkilemesini önlemek amaçlı kullanılır. Splitter (Ayırıcı), kullanmadığınız zaman sinyaller birbirine gireceğinden telefon görşmeleriniz sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilemeyeceği gibi internet bağlantınızda da kopmalar gerçekleşebilir.