Millenicom İnternet hizmetinin kurulumunu nasıl yapabilirim?

Modem kurulumunu gerçekleştirmek için kablo bağlantılarını doğru yaptığınızdan emin olduktan sonra modeminizin markasına göre kablosuz ağ ayarlarını gerçekleştirmelisiniz.

Zyxel marka modem kurulum dökümanı için tıklayın
Airties marka modem kurulum dökümanı için tıklayın
TP-Link marka modem kurulum dökümanı için tıklayın

Bir modemle aynı anda birden fazla bilgisayarı, tableti ve cep telefonunu internete bağlayabilir miyim?

Kablosuz modemle birden fazla cihazı aynı anda internete bağlayabilirsiniz.

Millenicom İnternet'in müşterilerine sunduğu modem özellikleri nelerdir?

İnternet müşterilerine tercihe ADSL ve VDSL özellikli iki farklı Zyxel marka modem sunmaktadır. Bu modemlerin her biri tak kullan özelliğine sahip olup Zyxel marka modemler 3 yıl, TP Link marka modemler ise 2 yıl garanti süresine sahiptir.

Kablosuz modemim vasıtası ile diğer kullanıcıların bağlantımı kullanmalarını önlemek istiyorum.

Kablosuz modeminizin kurulumu sırasında yapılacak şifreleme ile istenmeyen kullanıcıların erişimini engelleyebilirsiniz.

Modemime zarar gelmesi durumunda nasıl bir uygulama geçerli olacaktır?

Modeminizde kullanım hatasından doğan bozulmalar garanti kapsamı dışındadır. Müşteri, isteği doğrultusunda, ücret karşılığında yeni modem temin edebilir.

Kampanya dahilinde verilen modemler hangileridir?

Kampanyamız dahilinde müşterinin terecihine göre ADSL veya VDSL özellikli Zyxel markalı modemler sunulmaktadır. Modemler Millenicom’un sunduğu yüksek kaliteli İnternet bağlantı desteği ve ayarlarınızın otomatik olarak uzaktan yüklenmesini sağlayan Tak-Çalıştır teknolojisiyle beklentilerinizin tümünü karşılamaktadır. Millenicom, modem marka ve modellerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Modemimi nasıl teslim alacağım?

Kampanya dahilinde talep ettiğiniz modem, Millenicom tarafından kargo veya kurye yolu ile talep ettiğiniz adrese iletilmektedir.

Modemim var, nasıl Millenicom İnternet abonesi olabilirim?

Herhangi bir uyum sorunu ve önceki İnternet Servis Sağlayacınız’dan modeminizin kilitli olması nedeniyle bağlantı problemi yaşamamanız için başvurunuz ile birlikte yüksek hız desteği sağlayan Tak-Çalıştır teknolojisine sahip kablosuz modem talep etmenizi öneririz.

Modemin bozulması durumunda neler yapabilirim?

Modeminizi Millenicom'dan temin ettiyseniz garanti süresi dolmadan oluşan arızalarda müşterilerimize yeni modem temin edilir. 

Başka bir yerden temin edilen modemlerde müşterilerimiz modemi temin ettikleri kurumlar ile görüşmelidir.

Masaüstü bilgisayarımla kablosuz bağlantı kurabilmem için ek bir donanıma ihtiyacım var mı?

Masaüstü bilgisayarınızla kablosuz bağlantı sağlayabilmeniz için, bilgisayarınız wireless (kablosuz) teknolojiyi desteklemelidir. Masaüstü bilgisayarlar için üretilen kablosuz adaptör temin edilerek bağlantı sağlanabilir.

Neden Ayırıcı (Splitter) kullanmalıyım?

Splitter (Ayırıcı), ses ile veri akışı arasında filtre görevi yapan bir alettir. Daha çok internet bağlantısı ile telefon görüşmelerini birbirinden ayırmak ve bu sinyallerin birbirine etkilemesini önlemek amaçlı kullanılır. Splitter (Ayırıcı), kullanmadığınız zaman sinyaller birbirine gireceğinden telefon görşmeleriniz sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilemeyeceği gibi internet bağlantınızda da kopmalar gerçekleşebilir.