fb_picel_image
Müşteri Temsilcimiz Online,
Hemen Başvur Arayalım!

Fiber İnternet

Fiber internet, 20 yılı aşkın süredir ülkemizde kullanılan yüksek hızlı internet teknolojisidir. Fiber optik kablolar aracılığı ile sunulmakta olan fiber internet paketleri, kullanıcılara yüksek hızda, kesintisiz bağlantı deneyimi sunmaktadır. VDSL, ADSL gibi teknolojilere göre çok daha hızlı indirme (download) ve yükleme (upload) hızlarına sahip olan fiber internet, fiber altyapı yatırımının da artması ile birlikte tüm dünyada ve ülkemizde çok daha yaygın hale gelmiştir.

Günümüzde internet üzerinden gerçekleştirilen online oyun, eğitim, video izleme, müzik dinleme, video yükleme gibi aksiyonları çok daha kesintisiz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebildiğiniz fiber internet, dijitalleşen dünyamızda her evin en önemli ihtiyaçlarından biri haline gelmiş ve yüksek hızlı fiber internet paketlerine ilgi artmıştır.

Ülkemizde fiber internet oldukça yüksek fiyatlar ile sunulmaktadır. Millenicom ise aynı altyapıda, aynı fiber interneti çok daha uygun fiyatlara kullanıcılarına sunmaktadır.

 

Fiber İnternet Nedir?

Fiber internet,  fiber optik kablolarla sağlanan iletişim sistemidir. Bu sistemde veriler, adsl ya da vdsl deki gibi elektrik ile değil, ışığı ileten cam veya plastik tellerden oluşan fiber optik kablolar üzerinden taşınmaktadır. Fiber kablolar sayesinde fiber internet hızı diğer internet teknolojilere göre daha yüksek olur. Dünyada ve ülkemizde en yüksek internet hızı olarak kabul edilen fiber internet, “ışık hızında internet” olarak da nitelendirilmektedir.

Ülkemizde hem Superonline hem de Türk Telekom’a ait fiber internet altyapısı mevcuttur. İnternet hizmeti alınacak adreste bu iki fiber altyapıdan biri varsa müşteri fiber internet teknolojisinden yararlanabilir.  Talep edilen adreste fiber altyapı bulunmuyorsa, fiber internet yerine yine hızlı bir internet teknolojisi olan VDSL internet tercih edilebilir.

İnternet servis sağlayıcıları tarafından sunulan fiber internet paketlerin hız için üst sınırı 100 Mbps’dir. Bu hızı desteklemeyen altyapılar için ise 16 Mbps, 35 Mbps ve 50 Mbps gibi hız seçenekleri de mevcuttur.

Fiber internetin avantajlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

Daha Hızlı Bir İnternet Deneyimi: Fiber internet bağlantısı,  ışığı ileten fiber optik kablolar nedeniyle adsl ve vdsl internet bağlantı türlerine göre daha hızlıdır.

Kesintisiz ve Güvenli: Fiber internet, fiber optik kablo altyapısı nedeniyle ADSL ve VDSL bağlantı türlerine göre daha güvenli ve kesintisiz bir deneyim sunar. İnternette kopma fiber internet kullanıcılarında daha az görülmektedir.

Yüksek Kalitede Oyun ve Video Deneyimi: Fiber internet paketlerinden yararlananlar, fiber optik teknolojisinin sunduğu yüksek hızlı ve kesintisiz bağlantı sayesinde yüksek kalitede online oyun deneyimi yaşar ve donma, takılma gibi problemler yaşamadan online video ya da film izleyebilir.

Telefon Hattına İhtiyaç Duymaz: Evinizde sabit telefon hattınız olmadan fiber internet hizmeti alabilirsiniz. Fiber internet, telefon hattına ihtiyaç duymaz.

Çevreye Duyarlı: Fiber optik kabloları, ısınıp soğutma sistemlerine ihtiyaç duyan bakır kablolara göre daha çok çevreye duyarlıdır.

Geleceğin Teknolojisi: Daha hızlı, kesintisiz ve güvenli olması nedeniyle önümüzdeki dönemlerde fiber kullanımının çok daha fazla olacağı öngörülmektedir. Fiber teknolojisi sabit internete ek olarak tıp, ulaşım gibi sektörlerde de sıkça karşımıza çıkmaktadır.

 

Fiber İnternet Paketleri

Millenicom, müşterilerine Türkiye’de bulunan iki farklı altyapıdan fiber internet hizmetini sunmaktadır.  Superonline altyapısı bulunanlara Superonline fiber internet, ana altyapı tedarikçisine ait altyapısı bulunanlara da bu altyapı tedarikçisine ait fiber internet hizmetini sunar.

Altyapıya göre farklı hızlarda fiber internet paketleri sunan Millenicom, fiber internet paketinden yararlanan müşterilerinin faturalarına herhangi kurulum ücreti yansıtılmaz. 7/24 çağrı merkezi desteği ve Whatsapp Destek hattı hizmeti ile her an müşterilerinin yanında olarak onlara en hızlı çözümü sağlar.

İnternet hizmeti almak istediğiniz adreste fiber altyapısı bulunuyorsa Millenicom’un avantajlı, yüksek hızlı, uygun fiyatlı fiber internet paketlerinden hemen yararlanabilirsiniz.

 

En Uygun Fiber İnternet

Türkiye’de telekomünikasyon pazarında, rekabetin artması için alternatif telekom firmalarına düşük maliyetlerle çalışma imkanı sunulmaktadır. Alternatif telekom sektörünün öncüsü Millenicom, bu desteği de arkasına alarak müşterilerine fiber interneti en uygun fiyatlarla sunmakta ve hızlı kurulum, 7/24 Çağrı merkezi desteği ile rakiplerinden ayrışmaktadır.

Türkiye’de telekomünikasyon pazarında, rekabetin artması için alternatif telekom firmalarına düşük maliyetlerle çalışma imkanı sunulmaktadır. Alternatif telekom sektörünün öncüsü Millenicom, bu desteği de arkasına alarak müşterilerine fiber interneti en uygun fiyatlarla sunmakta ve hızlı kurulum, 7/24 Çağrı merkezi desteği ile rakiplerinden ayrışmaktadır.

 

Nasıl Fiber İnternet Sahibi Olabilirim?

Millenicom’un uygun fiyatlı, yüksek hızlı fiber internet paketinden yararlanmak için www.milleni.com.tr adresinden online başvuruda bulunabilir ya da 08503330333 numaralı Millenicom çağrı merkezini arayarak başvurunuzu satış elemanımıza iletebilirsiniz.

Online başvuru sonrasında aktivasyon ekibimiz size başvurduğunuz numaradan ulaşacak ve altyapınıza göre size en uygun fiber internet paketini sunacaktır.  Size sunulan uygun fiyatlı fiber internet paketini kabul ettiğiniz takdirde ise aktivasyon ekibimiz en kısa sürede internet hizmeti almak istediğiniz adrese gelerek kurulum ve aktivasyon işlemlerini tamamlar. 

 

279,90 TL
100 Mbps'e kadar Hızında
Taahhütsüz
Fiber 100 Paketi
 • hız
  Hız
  100 Mbps'e kadar indirme
  8 Mbps'e kadar yükleme hızı
 • contract_mc
  Taahhütsüz
  Taahhüt vermenize gerek yok
 • money-mc
  Kotasız
  Gerçek sınırsız
  AKN/AKK yok
İncele
259,90 TL
35 Mbps'e kadar Hızında
Taahhütsüz
Fiber 35 Paketi
 • hız
  Hız
  35 Mbps'e kadar indirme
  6 Mbps'e kadar yükleme hızı
 • contract_mc
  Taahhütsüz
  Taahhüt vermenize gerek yok
 • money-mc
  Kotasız
  Gerçek sınırsız
  AKN/AKK yok
İncele
239,90 TL
16 Mbps'e kadar Hızında
Taahhütsüz
Fiber 16 Paketi
 • hız
  Hız
  16 Mbps'e kadar indirme
  4 Mbps'e kadar yükleme hızı
 • contract_mc
  Taahhütsüz
  Taahhüt vermenize gerek yok
 • money-mc
  Kotasız
  Gerçek sınırsız
  AKN/AKK yok
İncele